Haftanın Ürünü
Harun Kolçak
Kategoriler
Öneri // Şikayet

Dilek istek ve şikayetlerinizi lütfen bize yazınız

İletişim formu için tıklayınız


Anket
İnternetten En Çok Hangi Ürünleri Sipariş Veriyorsunuz
Giyim
Teknoloji
Müzik
Film
Kitap
Oyun
   
Oylar: 4647     Anket Arşivi

Müşteri Hizmetleri
12:00 / 18:00 saatleri arasında 0212 512 64 39 no'lu telefondan her türlü soru ve görüşleriniz için ulaşabilirsiniz.

Ahmet Ümit - Elveda Güzel Vatanım

Üretici: EVEREST
Tür: KİTAP
Kategori: Roman
Yayın Tarihi: 2015-12-25
Dili: Türkçe
Sayfa Sayısı: 560 Sayfa


Format Fiyatı SM Fiyatı Durum
Kitap 20.00 TL 16.00 TL Stokta

Elveda Güzel Vatanım Kitabı

Güncelden geçmişe, polisiyeden tarihe farklı türlerde romanlara imza atan Ahmet Ümit hangi tür olursa olsun polisiyenin gücünü ve sürükleyiciğilini unutmayan bir yazar. Hemen hemen her metninde polisiyenin izlerini görmek mümkün. Pollitik arkaplan da öyle. Enikonu siyasi romanları da var diyebiliriz. Elveda Güzel Vatanım da böyle yazıldığını hemen açık eden bir metin. Hem siyaset, hem tarih herm de polisiyenin iç içe geçtiği bir roman izlenimi veriyor. Biraz da 20. yüzyıl başlarındaki Selanik'e yakılmış bir ağıt gibi.

Selanik, İttihat Terakki, dağılan bir imparatorluk, kurulan bir cumhuriyet, kavgalar, tasfiyeler, fedailer ve komitacılar... Bir romancı için bundan zengin bir malzeme çok az bulunur. Kurgunun, hayatın peşinden sürüklendiğine en güzel örnekleri bu dönemlerden vermek mümkün.

 

1876'da I. Meşrutiyet'le başlayan II. Abdülhamit devri, II. Meşrutiyet, Balkan Savaşları, I. Dünya Savaşı, Ermeni katliamı, Mütareke dönemi, Milli Mücadele ve cumhuriyetin ilanı ile devam eden bir yakın tarihimiz var ve bu tarih binlerce romana gebe. Başta Kemal Tahir olmak üzere onlarca romanıcının  ele aldığı bu dönemlere Ahmet Ümit de anlaşılan kayıtsız kalamamış. Elveda Güzel Vatanım, aynı zamanda bahsettiği dönemin nesillerini de ele alan bir roman. Bu yönüyle de okunmayı hak ediyor.

Henüz yorum yapılmamış ilk yapan siz olun!
E-Mail :
Şifre: