MultitapDört adam "Hadi bir daha yapıyoruz!" dedik ve ikincisi için yola çıktık. Hikayelerimizi masaya döktük, duygularımıza vizeyi kaldırdık, "Gelin!" dedik. Enstrumanlarımızla kucaklaştık, eskilerle vedalaştık, yenilere yelken açtık.
 

 

Başladı sözler, melodiler ufak ufak dökülmeye, uykular kaçmaya. Ne çıkacağını biz de merak ediyorduk. Yaz ayları yanımızdan geçerken biz stüdyoya gidiyorduk. 

Müzik başlı başına bir maceraydı kaderi şarkılarla yazılan, biz de gözü kara denizciler gibiydik yelkeni rüzgarla dolan.

 

Yetişir mi diyorduk turuncu sonbahara,biraz hüzün ekliyorduk bu mutlu şarkılara.

Görücüye çıkardık. "Kalpten, içten, samimi!" Böyle yorumluyordu ilk dinleyen ahali.

Bunun tadı farklı ama aynı mutfaktan çıkmış, bu akustik tınılar Multitap'a yakışmış.

Yaptığımız müziği sen de dinlemelisin. Mutlu olmayı hakeden "Özel Birisin" diyoruz..

 

Bu yaratıcılık süreci sonunda kendimizi bir fırtınadan çıkmış gibi hissediyoruz, içimize sinmiş on bir yeni şarkıdan oluşan bu albümü sizinle paylaşma vakti geldiği için çok mutluyuz. Bu albüme yıllar sonra dönüp baktığımızda maceramızın önemli bir dönüm noktasıydı diyeceğiz. Kendi sevilen şarkılarımızı bile örnek almadan, tekrarlamadan, daha farklısını, daha güzelini yakalamak için attığımız cesur bir adım olarak hatırlayacağız.

 

Şimdi bu şarkıları özgür bırakma ve sizin hayatınızdaki yerlerini bulmalarına izin verme zamanı. Biz yaptık ama onlar artık sizin. Bizi bu şarkılara taşıyan rüzgar artık onları size ve sizin özel dünyanıza taşıyacak. Ve bu sihirli döngü biliyoruz ki bize daha nice şarkılar yazdıracak. 

 

Multitap/Hayat Müzik Platformu/2011 Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.Üye değilseniz üye olun!

DÜELLO
Öykü Gürman
MAZİDE KALANLAR -2 EDWARD ARİS
UZUN YOL TÜRKÜLERİ-2